
Tudi letos smo bili na naši šoli zelo aktivni na področju skrbi za naš planet. 21. marca smo obeležili Mednarodni dan gozdov. Ekodetektivi so v sodelovanju s 4. a razredom pripravili razstavo, ki nas je spomnila na to, kako pomembni so za nas gozdovi.

Gozdovi so bili tudi letošnja vodilna tema Eko dneva na razredni stopnji, ki smo ga izvedli na dan Zemlje 22. 4. 2025. Učenci razredne stopnje so spoznavali gozdove in razmišljali o tem kaj lahko storimo, da se bodo naši gozdovi ohranili. Izvedli smo različne delavnice na to temo, prebrali Ekobralno značko z naslovom Drevo Krištof, spoznavali drevesa na našem igrišču in ustvarjali iz odpadnih materialov.



Ekodetektivi so v sodelovanju z učenci, ki so bili na delavnici Jezikovna ekologija, pripravili tudi razstavo ob dnevu Zemlje.

Na predmetni stopnji smo organizirali delavnice z eko vsebinami iz posameznih predmetnih področij. Delavnice so bile za učence poučne, pestre, zanimive in igrive. Pripravili smo tudi vznemirljivo aktivnost za učence – ekološko sobo pobega. V mali telovadnici smo postavili vrsto izzivov, ki so se nanašali na varovanje okolja, ločevanje odpadkov, podnebne spremembe in trajnostni način življenja.
Učenci so morali skozi reševanje različnih nalog dokazati svoje znanje o skrbi za naš planet. Vsaka pravilno rešena naloga jih je pripeljala korak bližje končnemu cilju – odkritju gesla, ki jim je razkrilo skrito mesto ključa. S tem ključem so lahko odklenili vrata in zapustili prostor – kot v pravi sobi pobega. Razredi so med seboj tekmovali, kateri bo izzive opravil v najkrajšem času. Zmagal je 6.a.


Sedmošolci so že pred mesecem dni pri pouku naravoslovja dobili projektno nalogo: Kako podaljšati življenjsko dobo različnim materialom in iz njih narediti uporabno igračo ali družabno igro? Izdelke smo ob dnevu Zemlje razstavili.



V okviru projekta »Ne zavrzi oblek ohrani planet« smo na dan Zemlje pred našo šolo naredili tudi razstavo pozabljenih oblačil. Učenci so lahko na vrvi našli oblačilo, ki so ga morebiti pozabili v šoli. Tako so oblačila našla svojega lastnika in staršem ni bilo treba kupovati novih. Učenci so izdelovali tudi lutke iz zavrženih nogavic.


V sodelovanju s Sašo Mulec Troha in Barbaro Trnovec zapisala Barbara Rebec Smrdel