OBVEZNI in NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI ter RAZŠIRJENI PROGRAM – Osnovna šola Franceta Bevka, Ljubljana

Ponudba OBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV v šolskem letu 2019/2020 KATALOG

Ponudba NEOBVEZNIH IZBIRNIH PREDMETOV v šolskem letu 2019/2020KATALOG

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

OBVEZNI IZBIRNI PREDMETI, ki se izvajajo v šolskem letu 2019/2020

Šola bo po izbiri učencev in staršev med ponujenimi predmeti za učence od 7. do 9. razreda izvajala naslednje obvezne izbirne predmete:

UČITELJPREDMETDOPOLDANSKE GOVORILNE URE
Jelka Pernefrancoščina I, II in III
latinščina I
PETEK, 2. URA
Karin Žunič nemščina I, II in IIIPETEK, 2. URA
Mojca Hrastar retorikaPETEK, 3. URA
Bogdan Kotnikšport za zdravje
šport za sprostitev
ČETRTEK, 2. URA
Petra Novak Trobentarlikovno snovanje I in IIITOREK, 5. URA
Saša Mulec Trohasodobna priprava hrane
načini prehranjevanja
PETEK, 3. URA
Violeta Stefanovikposkusi v kemijiČETRTEK, 3. URA
Bojan Maričičfilmska vzgojaČETRTEK, 2. URA
Saša Bukovecračunalništvo: multimedijaPONEDELJEK, 2. URA

 

NEOBVEZNI IZBIRNI PREDMETI, ki se izvajajo v šolskem letu 2019/2020

Šola bo za učence 1. razreda izvajala angleščino ter za učence 4., 5. in 6. razreda šport, umetnost – gledališko dejavnost, francoščino in računalništvo.

UČITELJPREDMETDOPOLDANSKE GOVORILNE URE
Evita Tankoangleščina za 1. razredSREDA, 3. URA
Jana Kebler ZaletelšportČETRTEK, 2. URA
Mojca Planincumetnost - gledališčeČETRTEK, PREDURA
Jelka PernefrancoščinaPETEK, 2. URA
Saša BukovecračunalništvoPONEDELJEK, 2. URA

 

RAZŠIRJENI PROGRAM, ki se izvaja v šolskem letu 2019/2020

Osnovna šola Franceta Bevka je bila izbrana, da v šolskem letu 2018/2019 vstopi v triletni poskus novega koncept razširjenega programa v osnovni šoli – področje Zdravje, gibanje ter dobro psihično in fizično počutje otrok. V šolskem letu 2019/2020 s poskusom nadaljujemo in učencem omogočamo dodatne dejavnosti s področja gibanja, zdravja in dobrega počutja:

– Dodatna jutranja ali popoldanska ura gibanja za učence od 1. do 9. razreda, ki jo bo vodil športni pedagog Domen Hribar.

– Dejavnosti za učence od 1. do 5. razreda, ki jih bodo izvajali učitelji podaljšanega bivanja:

a) Zdravje in hrana (Metka Spasić)

b) Pravljična joga (Sonča Hunjadi)

c) Zmaga in poraz skozi družabne igre (Stojan Milenković)

d) Varno na poti (Rado Novaković)

e) Možganska telovadba (Saša Bukovec)

– Celoletni program za učence 4. razreda digitalna vzgoja, sestavljen iz treh sklopov: medijsko opismenjevanje, digitalno opismenjevanje ter varovanje zasebnosti in varstvo osebnih podatkov. Program digitalna vzgoja je nastal na naši šoli v skrbi za varno in odgovorno rabo digitalnih tehnologij in interneta. Nosilec programa je Marko Bešlič.

– Celoletni program »KUL je biti najstnik«, ki je nastal na naši šoli, za čustveno opismenjevanje in razvijanje pozitivne samopodobe ter socialnih veščin s poudarkom na vsebinah, s katerimi se osnovnošolci vsakodnevno srečujejo:

a) za učence in učenke 6. in 7. razreda – skupino bo vodila socialna delavka Simona Koroša/Tjaša Raztresen

b) za učence in učenke 8. in 9. razreda – skupino bo vodila psihologinja Vesna Košir

 

(Skupno 373 obiskov, današnjih obiskov 1)